غییر در شیوه بازی تایگر وودز با کمک تکنولوژی

غییر در شیوه بازی تایگر وودز با کمک تکنولوژی

» سرویس: ورزشي - علم ورزش

 

جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۴

در دو فصل گذشته، تایگر وودز به دلیل مصدومیت در مسابقه‌های گلف حرفه‌ای حضور نداشت. او قرار است بعد از 4 ماه ریکاوری به دلیل جراحی کمر دوباره به دنیای ورزش حرفه‌ای بازگردد.

، تایگر وودز در حال حاضر با کمک کریس مودو، مشاور ورزشی خود، بر روی ضربه‌هایی با تکنیک جدید کار می‌کند تا دوباره دچار آسیب دیدگی نشود.

برای تصحیح کردن چرخش‌های چوب گلف، وودز از تکنولوژی جدید استفاده می‌کند. تیم آنالیز حرکتی، چرخش چوب گلف وودز را از نظر بیومکانیک بررسی می‌کند و در هر میلی ثانیه حدود 17000 ستون اطلاعات از حرکت او ارائه می‌دهد. مشاور ورزشی وودز از روی این اطلاعات چگونگی حرکت مفاصل را بررسی می‌کند و راهکارهایی برای کمتر شدن فشار بر روی مفاصل را ارائه می‌دهد.

وودز در این باره به GolfChannel گفته است: من خیلی از پیشنهادات کومو درباره چرخش چوب گلف متعجب شدم. نظر من نیز با او یکی است. من خوشحالم که با او کار می‌کنم و خوشحالم که می‌خواهم دوباره مسابقه دهم.

تکنولوژی به کار رفته امکان آنالیزهای بیومتریک بیشتر را می‌دهد و نشان می‌هد که چگونه به هنگام ضربه زدن، وزن وودز بر روی اندام‌های پایین‌تنه جابه‌جا می‌شود. متخصصان معتقدند که با کمک تکنولوژی ضربات وودز پیشرفت خوبی داشته است. مربی او هنک هنی در این باره گفته است: من برایم مهم نیست که تایگر امروز چگونه با چوب ضربه زده است. بعضی از ضربات او در 5 سال اخیر بهترین بودند.

متخصصان امیدوارند که با کمک تکنولوژی جدید نه تنها ضربات در گلف بهتر و با‌دقت‌تر زده شوند بلکه احتمال آسیب دیدگی‌ها نیز کمتر شود. تایگر وودز نیز امیدوار است که با کمک تکنولوژی فعالیت حرفه‌ای او رنگ و بوی تازه‌ای به خود بگیرد.

به گزارش ایسنا

ایسنا

 

/ 1 نظر / 32 بازدید
پرشين کلوب

سلام. شما به شبکه اجتماعي پرشين کلوب دعوت شده ايد. براي پيوستن به پرشين کلوب و پيدا کردن دوستان جديدتر لطفا در سايت عضو شويد: http://persiancloob.com