کتاب الگوهایی برای نوسازی منتشر شد

کتاب الگوهایی برای نوسازی منتشر شد

به نقل از روابط عمومی سازمان نوسازی شهر تهران، عبادالله فتح اللهی، با اعلام این خبر گفت: این کتاب پیش درآمدی بر تسهیلگری در بافت‌های فرسوده شهری و کتابی است که با هدف تسهیل نوسازی در بافت‌های فرسوده شهرهای ایران نگاشته شده است.

 

وی با بیان این که منظور از الگو در این کتاب نمونه و سرمشقی است که با آن بتوان به تحقق نوسازی در همه ابعاد پرداخت و با استفاده از آن‌ها وضوع نوسازی را بهتر درک کرد،تصریح کرد: الگوهای مورد توجه در این کتاب حاصل پژوهش و تجربیاتی است که در بعد کالبدی و اجتماعی بافت‌های فرسوده محلات شهر تهران گردآوری شده است.

فتح اللهی خاطرنشان کرد: این کتاب به الگوهایی می‌پردازد که در آن استراتژی‌های ورود به محله، استقرار در محله و چگونگی داشتن منشور و نقشه راه و ... طبق تجربیات مثبت بیان شده است و در ادامه به توانمندسازی اجتماعی، با توجه به الگوهایی همچون آموزش شهروندی، کارآفرینی، ایجاد منزلت و ارزش های انسانی و کالبدی و ... توجه شده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران افزود: در کتاب الگوهایی برای نوسازی، از الگوها و تصویرها برای ایجاد حکم‌هایی برای تسهیل‌گری نوسازی نیز استفاده شده است.

فتح اللهی در خاتمه گفت:کتاب الگوهایی برای نوسازی به سفارش سازمان نوسازی شهر تهران تالیف و توسط انتشارات نشر شهر به چاپ رسیده است.

 

/ 0 نظر / 34 بازدید