اختراع چوب مصنوعی

اختراع چوب مصنوعی

 

به تازگی یكی از طرفداران طبیعت كه پس از سال ها نتوانست از قطع درختان برای تولیدات صنایع چوبی جلوگیری كند، دست به اختراع جالبی زده است: چوب مصنوعی. تانگ هونگ مخترع تایوانی چوب مصنوعی است.

با توجه به رشد روز افزون صنایع و كارخانجات و توسعه ساختمان سازی، چوب همواره نقشی اساسی در ساخت و ساز داشته و دارد. انسان از دیرباز به نحوی از چوب استفاده می كرده است. یا برای سوخت یا برای ساخت اسلحه یا برای ساخت سرپناه. اما با رشد جمعیت استفاده از چوب هم بیشتر شد.

متأسفانه افزایش جمعیت با كاهش جنگل ها و درختان همراه شده و همواره شاهد آن هستیم كه انسان ها به اشكال مختلف باعث نابودی جنگل ها و درختان می شوند تا از چوب ، استفاده خاص خود را ببرند. ولی طرفداران محیط زیست و دوستداران طبیعت همواره با این كار مخالف هستند. به تازگی یكی از طرفداران طبیعت كه پس از سال ها نتوانست از قطع درختان برای تولیدات صنایع چوبی جلوگیری كند، دست به اختراع جالبی زده است:

چوب مصنوعی. تانگ هونگ مخترع تایوانی چوب مصنوعی است.

تانگ هونگ بیشتر سال های زندگی خود را صرف مبارزه با قطع درختان كرده است .

پس از سال ها تحقیق و آزمون، او بالاخره راه حل را پیدا كرده است.صرف نظر از این كه این چوب ها مانند چوب واقعی نیستند، آن ها مانع هجوم حشرات می شوند و كپك نمی زنند و جالب تر این كه چوب مصنوعی برخلاف چوب طبیعی هیچ گاه نمی سوزد.

به گفته تانگ هونگ چوب ها در لابراتوارهای وارینگتون (warington) در بریتانیا آزمایش شده اند. این نوع چوب عایق، برای جانشین كردن قطعات فلزی ایده آل است.

با این فرمول تانگ هونگ در چین چند نمونه از این قطعات را ساخته است، ولی با وجود تمامی این مزایا تانگ هونگ هنوز موفق به پیدا كردن بازاری برای فروش نشده است.

او قراردادهای زیادی را در چین و تایوان پیش كشیده است، اما هر بار پیش از رسیدن به مرحله مذاكرات نهایی، خریداران از او می خواهند كه راز فرمول خود را فاش كند. اما تانگ هونگ علاقه ای به افشای این امر ندارد.

 

منبع : سایت

گرداوری : گروه فن و هنر ایران زمین

/ 0 نظر / 13 بازدید