زورخانه محبان علی (ع) در شهرک صنعتی خاوران – سایت درودگران و مبلسازان تهران

با حضور آقامیر و شهردار منطقه ۱۵؛

زورخانه محبان علی (ع) در شهرک صنعتی خاوران – سایت درودگران و مبلسازان تهران

 

جشن عید غدیر در زورخانه محبان علی(ع) برگزار شد

۲۰ مهر ۱۳۹۳

   

شهر ورزش - جشن عید سعید غدیرخم، با حضور رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران و شهردار منطقه 15، در زورخانه محبان علی (ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، طی مراسمی با حضور سید محمد آقامیر رییس این سازمان، انجمنی شهردار منطقه 15  و جمعی از اهالی ورزش زورخانه ای، جشن عید سعید غدیر خم در زورخانه محبان علی(ع) واقع در شهرک صنعتی خاوران برگزار شد.

این جشن با هنرنمایی ورزشکاران باستانی منطقه 15 آغاز شد و در ادامه یکی از هنرجویان نوجوان ورزش باستانی منطقه 15، اشعار زیبایی را در مدح مولای متقیان علی(ع) سرود.

ورزشکاران زورخانه ای به سیره مولا علی(ع) پایبندند

انجمنی، گفت: پهلوانان و ورزشکاران باستانی نشان داده اند که به روش و سیره حضرت علی(ع) پایبندند.

شهردار منطقه 15 افزود: تلاشگرانی که در شهرک صنعتی خاوران مشغول فعالیت هستند، چرخ های تولید، کارآفرینی و صنعت کشور را می چرخانند و به همین جهت قابل تکریم هستند.

انجمنی با بیان فضائل اخلاقی حضرت علی(ع)، تصریح کرد: ما شیعیان هرچه داریم، از مولا علی (ع) است و به ایشان عشق می ورزیم. در این میان، ورزشکاران بیشتر از بقیه آحاد جامعه، مولای متقیان را سرلوحه اعمال و رفتار خود قرار می دهند.

شهردار منطقه 15 یادآور شد: پهلوانان و ورزشکاران باستانی و زورخانه ای در عمل نشان داده اند که دلبستگی و ارادت خاصی به حضرت علی(ع) دارند و این یکی از ویژگی های بارز این ورزش ملی و مذهبی ماست.

ورزشکاران زورخانه ای در مکتب اهل بیت درس می آموزند

سید محمد آقامیر گفت: بسیار خوشحالم که در منطقه 15 و در زورخانه محبان علی(ع) حضور دارم. در نظرسنجی انجام شده، شهردار منطقه 15 جزء یکی از شهرداران برتر تهران انتخاب شدند که این مایه مباهات است.

وی افزود: امروز ورزش می تواند به عنوان یک عرصه مهم در فعالیت های اجتماعی برای خدمت به مردم و تربیت نسل جوان ایفای نقش کند.

رییس سازمان ورزش شهرداری تهران تصریح کرد: ما امروز به اسوه نیاز داریم و بدون شک مولا علی(ع)، اسوه بشریت است. جوانمردی، خدمت به زیردستان، صبر و تحمل و در یک کلام، همه خوبی های عالم در شخصیت حضرت علی(ع) جای گرفته است.

آقامیر با اشاره به فضائل اخلاقی در ورزش زورخانه ای یادآور شد: ملاک افتخار و برتری ورزش های باستانی و زورخانه ای این است که در مکتب اهل بیت و مولای متقیان درس می آموزند و افتخار شاگردی مولا را دارند.

وی در مورد نقش ورزشکاران و مردم منطقه 15 در گسترش ورزش به خصوص ورزش زورخانه ای، گفت: مردم خوب این منطقه و همچنین شهرک صنعتی خاوران، نشان داده اند علاوه بر حضور در عرصه تولید، در زمینه فرهنگ و ورزش نیز گام های بلندی برداشته اند.

رییس سازمان ورزش شهرداری تهران در پایان خاطر نشان کرد: ورزش در تمامی عرصه های اجتماعی پیشتاز است و سلامت جسم و روح شهروندان را دنبال می کند. از این رو، تلاش ما در سطح شهر تهران این است که فضاهای ورزشی و فرهنگی را گسترش دهیم.

حرکت ارزشمند زورخانه محبان علی(ع) قابل تقدیر است

مسوول انجمن ورزش های زورخانه ای شهرداری تهران گفت:

برگزاری چنین مراسمی، باعث ترویج ورزش باستانی و اشاعه فرهنگ والای این ورزش در سطح جامعه می شود.

محمد نجات مهر در مورد برگزاری جشن عید سعید غدیرخم در زورخانه محبان علی(ع) شهرک صنعتی خاوران، تصریح کرد: این حرکت ارزشمند که توسط پیشکسوتان و قهرمانان منطقه 15 برگزار شد، نشان دهنده جایگاه خوب ورزش های زورخانه ای و باستانی در سطح شهر تهران است.

وی ادامه داد: توسعه زورخانه ها علاوه بر این که باعث رشد و گسترش این ورزش ملی و معنوی در بین نوجوانان و جوانان می شود، ترویج فرهنگ اصیل حاکم بر این ورزش ها را هم به دنبال خواهد داشت.

زورخانه مکانی مقدس است

مدیر تربیت بدنی شهرداری منطقه 15 گفت: زورخانه مکانی مقدس است و طبیعتا انسان های خاص در آن حضور دارند.

علی خسروی در خصوص برگزاری جشن عید سعید غدیرخم در زورخانه محبان علی(ع) شهرک صنعتی خاوران، یادآور شد: زورخانه ها چون مزین به نام اهل بیت و به خصوص حضرت علی(ع) هستند، مکان هایی مقدس به شمار می روند و کسانی هم که به زورخانه ها می آیند، آدم های خاص هستند.

وی ادامه داد: هدف برگزاری برنامه امشب این بود که نشان دهیم منطقه 15 در عرصه ورزش به ویژه ورزش های زورخانه ای، فعالیت های خوبی انجام می دهد تا به این ترتیب نوجوانان و جوانان خوب منطقه، بیش از پیش به ورزش روی آورند

 

/ 1 نظر / 43 بازدید
سمانه

سلام خوبي؟ چند روز پيش يکي از دوستام سايت زير رو بهم معرفي کرد که باهاش تبادل لينک کنم من فکر کردم تاثيري نداره ، ولي بعد از اين که وبلاگم رو توي اين سايت و سايت هاي شبيهش لينک کردم هر روز بازديد وبلاگم زياد ميشه. خواستم اين سايت ها رو به تو هم معرفي کنم . حتما تبادل لينک کن چون لذت وبلاگ نويسي تو آمار بالاست.