مشتاقی: برخی بخاطر کینه‌های شخصی چوب لای چرخ فدراسیون کشتی می‌گذارند

مشتاقی: برخی بخاطر کینه‌های شخصی چوب لای چرخ فدراسیون کشتی می‌گذارند

» سرویس: ورزشي - كشتي، رزمي

 

چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۰

عضو شورای فنی کشتی فرنگی با بیان این که کشتی ایران را با بی توجهی‌های زیادی که به آن می کنند ذلیل کرده اندگفت: متاسفانه برخی به دلیل کینه های شخصی نسبت به رسول خادم، چوب لای چرخ فدراسیون می‌گذارند.

بهرام مشتاقی در گفت‌وگو با خبرنگار کشتی ایسنا، با گلایه از بی‌توجهی مسئولان وزارت ورزش و جوانان نسبت به مشکلات مالی فدراسیون کشتی، اظهار کرد: تیم ملی کشتی فرنگی ایران پس از سال‌ها قهرمان جهان شد و تیم ملی آزاد نیز عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد همچنین در بازی‌های آسیایی نیز کشتی ایران آبروداری کرد، اما متاسفانه هیچ نگاهی به ورزش اول ایران نمی‌شود و تنها توجه مسئولان وزارت ورزش و جوانان معطوف به فوتبال شده است.

عضو شورای فنی کشتی فرنگی افزود: فدراسیون کشتی و شخص رسول خادم برنامه‌های بسیار خوبی برای کشتی در نظر دارد که بسیاری از آنها را انجام داده است که همین برنامه‌ها باعث شد که کشتی روند رو به رشدی داشته باشد و مطمئنا پس از المپیک ما دو یا سه تیم ملی در رشته آزاد و فرنگی خواهیم داشت، چرا که فدراسیون توجه ویژه‌ای به رده‌های پایه دارد، اما انجام این برنامه‌ها با توجه به مشکلات مالی شدید فدراسیون کشتی و بدهی زیادی که دارد بسیار سخت و طاقت فرسا شده است. متاسفانه کشتی را ذلیل کرده‌اند و فدراسیون با حجم بالای کار و برنامه‌ای که دارد ذره‌ای حمایت نمی‌شود. ما نه پاداش، نه حقوق می‌خواهیم ، ‌بلکه فقط این توقع را داریم که دست و بال فدراسیون را باز بگذارند تا بتواند حداقل برنامه‌های خود را در جهت رشد کشتی پیاده کند.

قهرمان بازیهای آسیایی 1974 تهران با بیان این که نمی‌داند علت بی‌توجهی مسئولان وزارت ورزش و جوانان نسبت به کشتی چیست، افزود: متاسفانه از ورزش‌های افتخارآفرینی مانند تکواندو، وزنه‌برداری ، والیبال و بسکتبال نیز حمایت نمی‌شود و همه چیز این مملکت فوتبال شده است. مگر فوتبال چه کار کرده که این همه بودجه صرف آن می‌شود؟ امیدوارم تیم ملی در جام ملت‌های آسیا پس از 40 سال قهرمان شود، اما این درست نیست که همه ورزش‌ها را رها کنیم و فقط به فوتبال بچسبیم. من نمی گویم چون وزیر ورزش خود کشتی‌گیر بوده فقط به کشتی نگاه کند، بلکه توقعم این است که به همه رشته‌های ورزشی به صورت عادلانه توجه داشته باشد.

مشتاقی با اشاره به برگزاری خوب اولین دوره رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه‌های جهان در جویبار و آبادان، خاطر نشان کرد: فدراسیون کشتی به خوبی توانست این رقابت‌ها را برگزار کند و در هر دو رشته عنوان قهرمانی به ایران رسید، اما هیچ کدام از مسئولان حتی یک زنگ نزدند که خسته نباشید بگویند. دیگر باید ما چه کار کنیم که مسئولان ورزش به کشتی نگاه کنند. برای سرمربی تیم ملی فوتبال میلیاردها تومان پول دادند، اما چه شد؟ این همه برای تیم ملی امید خرج کردند، اما ما 40 سال است که به المپیک نرفته‌ایم، در حالی که کشتی همواره با همه این نامهربانی‌ها همواره افتخارآفرین بوده و باعث خوشحالی مردم شده است. من با فوتبالیست‌های قدیمی مانند علی پروین و حسن روشن رفاقت دیرینه‌ای دارم، اما آنها زمانی با کفش‌های پاره بازی می‌کردند و افتخارآفرین بودند، اما واقعا آنها کجا هستند و فوتبالیست‌های حالا کجا که همه فکر و ذهنشان پول، ماشین و چیزهای دیگر شده است.

وی ادامه داد: کشتی‌گیری مانند افشین بیابانگرد برای حضور در بازی‌های آسیایی اینچئون در طول یک هفته‌ 9 کیلوگرم وزن کم کرد و با غیرت توانست به مدال برنز برسد، اما پس از آن حتی به او نیز خسته نباشید نگفتند و حتی از او تقدیر خشک و خالی هم نکردند. واقعا کاری کرده‌اند که کشتی‌گیران دل آزرده شده‌اند. در حالی که باید به گونه‌ای از ورزش‌های افتخارآفرین مانند کشتی حمایت شود که ما بتوانیم سوریان‌ها و نوروزیهای زیادی برای افتخارآفرینی تربیت کنیم.

عضو شورای فنی کشتی فرنگی با گلایه از برخی کارشکنی‌ها در قبال فدراسیون کشتی، گفت: متاسفانه برخی از همین اهالی جامعه کشتی نگذاشتند اسپانسر 30 میلیارد تومانی که قصد حمایت از کشتی را داشت با فدراسیون قرارداد امضا کند و در لحظات آخر او را منصرف کردند. تنها مشکل آنها کینه‌های شخصی نسبت به رسول خادم است که نمی‌خواهند او در این سمت موفق شود. در حالی که من می‌بینم خادم پنج صبح به فدراسیون می‌آید و تا پایان شب با جان و دل کار می‌کند. چرا باید با یک قهرمان مانند رسول خادم که هم با سواد است و هم شخص سالمی است، این گونه برخورد شود؟ مگر ما بهتر از او داریم که بخواهیم سکان فدراسیون کشتی را به دستش بسپاریم.

مشتاقی با بیان این که کشتی چشم و چراغ ورزش ایران است، گفت: وزیر ورزش و جوانان به عنوان پدر خانواده باید میان فرزندان خود تفاوتی قائل نشود و همه را به یک چشم ببیند. متاسفانه شرایط به گونه‌ای شده که دیگر کسی به کشتی نگاه نمی‌کند. امیدوارم شاهد تغییر رویه در این موضوع باشیم و با حمایت‌های بیشتر مانع از این شویم که کشتی‌گیران پر افتخار ایران از این ورزش دل زده شوند و نتوانند مانند گذشته پر تلاش و با انگیزه به کار خود ادامه دهند. واقعا پیشکسوتان و اهالی کشتی دل پر دردی از حال و روز کشتی دارند و تحمل این شرایط طاقت فرسا شده است. اینکه به این شکل خادم دست تنها بماند دور از انصاف است. شاید من نیز انتقاداتی نسبت به او داشته باشم اما معتقدم بهتر و لایق تر از او برای ریاست فدراسیون کشتی وجود ندارد.

ا‌نتها‌ی پیا‌م

 

 

ایسنا

گرداوری گروه خبری فن و هنر

/ 0 نظر / 9 بازدید